Korvaus Horoskooppimerkistä
Varallisuus C Kuuluisuudet

Selvitä Yhteensopivuus Horoskooppimerkistä

Nainen kiusaa ruokakaupan korkeita hintoja ja sanoi, että kanavoileivän valmistaminen maksoi hänelle 36 dollaria

Trendaavat

Riippuen minne olet menossa ulos syömään , on melkein aina halvempaa tehdä ruokaa kotona itsellesi. Sofi raportoi, että kotona ruoanlaitto on lähes aina edullisempaa kuin ulkona syöminen riippuen siitä, millaisia ​​elintarvikkeita ostat verrattuna siihen, minne olet menossa syömään.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla

Lisäksi on lisäetu, että tiedät tarkalleen, mitä ruokaasi kuuluu: valitset proteiinit, hiilihydraatit ja kasvikset. Valitset merkit, joista pidät, kastikkeet, voin (jos käytät sitä) kaiken. Jos sinulla on ruoka-aineallergioita, sinun ei todennäköisesti ole vieras valmistaa omia ateriasi.

Jotkin verkossa olevat lähteet kuitenkin väittävät, että joissakin tapauksissa jonkun muun saaminen valmistamaan ruokasi voi olla halvempaa, varsinkin jos olet hyvä, jos syöt jatkuvasti pikaruokaa paikallisesta paikasta, jossa on erikoistarjous tietyistä tuotteista, joita voit napata. edulliseen hintaan. Ja kun tämä käsitys on kyseenalaistettu , TikTokerista on nyt tullut anekdoottinen tilanne, joka saattaa tukea teoriaa, ja joissain tapauksissa syöminen voisi olla parempi lompakkollesi.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
Lähde: TikTok | @daniellewal2468

TikToker @daniellewal2468 julkaisi nyt viruksen leviävän leikkeen hänestä autossaan, jossa hän esitteli ruokakassia. Videon tekstipeittoteksti kuuluu: 'Kävin Publixista hakemassa ruokaa tehdäkseni BF:stäni kanavoileivän ja se maksoi 36 dollaria??? Meidän olisi pitänyt mennä Chipotleen, lol'

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
  tyttöystävä dollarin kanavoileipä Lähde: TikTok | @danielleawal2468

Amerikkalaiset tuhlaavat keskimäärin 30-40 % ruoasta vuodessa , eli noin 161 miljardin dollarin arvosta tuotteita. On tärkeää huomata, että tämä on yleinen luku, eikä se välttämättä ota huomioon ruokaa, jonka asiakkaat ovat jo ostaneet.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
  tyttöystävä dollarin kanavoileipä Lähde: TikTok | @danielleawal2468

Tätä tarkoitusta varten kuitenkin jotkut 80% amerikkalaisista he joutuvat hylkäämään muutoin syötäväksi kelpaavat ruuat oston jälkeen. Vaikka voidaan väittää, että kyseinen TikToker varmasti päätyi ostamaan enemmän ruokaa kuin hän olisi saanut Chipotlesta 36 dollarilla, saattaa olla, että kuten monet meistä, seuraavan kerran hän aikoo valmistaa aterian, joka vaatii jotain juuri ostamiaan tuotteita, ne olisivat joko pilaantuneet tai määrät eivät riitä, mikä vaatii vielä yhden matkan supermarkettiin.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
  tyttöystävä dollarin kanavoileipä Lähde: TikTok | @danielleawal2468

Sekin vie aikaa päivästä, puhumattakaan aterian valmistamiseen kuluvasta ajasta.

Jos kuitenkin kaipaat paistettua kanavoileipää, verkossa on ihmisiä, jotka ovat tehneet paljon jalkatyötä, mukaan lukien reseptit, kuinka tehdä se paljon halvemmalla kuin niiden valmistamiseen käytetty 36 dollaria @daniellewal2468.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
  tyttöystävä dollarin kanavoileipä Lähde: TikTok | @danielleawal2468

Hyvät halvat ruoat julkaisi kanavoileivän reseptin, jonka he arvioivat maksavan noin 1,60 dollaria voileipältä, kun sitä noudatetaan vastaavasti. Säätämällä inflaatiota ja paikallisten ruokakauppojen hintoja sekä mitä tahansa lisätarvikkeita, joita haluat lisätä voileipeihisi, hinta todennäköisesti nousee.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
  tyttöystävä dollarin kanavoileipä Lähde: TikTok | @danielleawal2468

Tämä säästäväinen blogi yliopisto-opiskelijoille totesi, että 'aterian valmistus' -lähestymistapa, jossa valmistetaan ruokaa suurissa erissä ja laitetaan sitten jääkaappiin lämmitettäväksi/nautittavaksi myöhemmin, vähentää merkittävästi myös kotona tehdyn aterian kustannuksia. toisin kuin tilaustyönä.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
  tyttöystävä dollarin kanavoileipä Lähde: TikTok | @danielleawal2468

TikTokerit, jotka näkivät @danielleawal2468:n viestin, reagoivat hänen väitteisiinsä eri tavoin. Jotkut pitivät hänen postaansa loukkauksena Publixia kohtaan, kun taas toiset myönsivät, että ketjulla on tiedetty olevan melko korkeita hintoja riippuen ostetuista tuotteista. Toiset ehdottivat, että hän ostaisi vain ruokakauppaketjun valmiita voileipiä.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
  tyttöystävä dollarin kanavoileipä Lähde: TikTok | @danielleawal2468

Ja sitten toiset sanoivat, että vaikka kauppa on kalliimpi kuin muut päivittäistavarakaupat, 'ilmapiiri ja asiakaspalvelu ja ruoka ovat huippuluokkaa'.

Sitten oli niitä, jotka sanoivat, että hän ei luultavasti vain tee ostoksia oikein, jos hän käyttää niin paljon rahaa kanavoileivän valmistamiseen, Publix vierailee tai ei.

Artikkeli jatkuu mainoksen alla
  tyttöystävä dollarin kanavoileipä Lähde: TikTok | @danielleawal2468

Mitä mieltä sinä olet? Onko joskus halvempaa syödä ulkona kuin tehdä itse ruokaa kotona? Valmistaisitko mieluummin itse ateriasi vai menisitkö syömään niitä sen sijaan?